Samen gewerkt aan laadpalen: bekijk de nieuwe kaart

De vraag naar laadpalen neemt de komende jaren toe. Op basis van verschillende gegevens hebben we onderzocht in welke buurten tot 2030 laadpalen nodig zijn en hoeveel. Ook hebben we gekeken welke locaties technisch en verkeerskundig geschikt zijn voor het plaatsen van een laadpaal.

Al deze voorgestelde locaties hebben we op een kaart gezet. Inwoners konden van 8 april tot en met 6 mei 2026 meedenken. We ontvingen 426 reacties.

Wat hebben we met jullie reacties gedaan?

We hebben alle reacties zorgvuldig gelezen en beoordeeld. Van de 426 reacties waren er 184 positief. Deze inwoners waren het eens met een voorgestelde plek. In 242 reacties was men het niet eens met een voorgestelde locatie. Op basis hiervan hebben we besloten 19 potentiële laadlocaties te wijzigen.

De bijgewerkte plankaart kun je hier vinden: https://viewer.evmaps.nl/westland(Verwijst naar een externe website).

We hebben waardevolle inzichten gekregen dankzij de reacties. Locaties zijn onder andere verplaatst vanwege:

  • een geschiktere plek. Bijvoorbeeld niet direct voor het raam van een woning;
  • kort parkeren in een winkelgebied of nabij een school, waardoor een locatie minder handig is;
  • de planning van laadlocaties in en rondom nieuwbouwwijken.

Hoe nu verder?

Op de voorgestelde plekken, kunnen laadpalen worden geplaatst. We plaatsen de palen op basis van het gebruik van bestaande laadpalen. Zo ontstaat er stap voor stap een dekkend netwerk.

Ook ontvingen we meerdere vragen over de kabelgoottegel. Meer informatie over het mogelijk plaatsen van een kabelgoottegel kun je vinden op de website van gemeente Westland(Verwijst naar een externe website).

Vragen

Heeft u vragen over de kaart of de laadpalen? Neem dan contact op via 14 0174(Verwijst naar een telefoonnummer) of laadpalen@gemeentewestland.nl(Verwijst naar een e-mailadres).